Hei, hää linnakodanik!

Mina olen Turusiga Roosi. Kas teate mind? Ma olen turuhoone juures olnud juba mõnda aega, 11. aasta läheb. Olen vist üsna populaarne, mind ikka käiakse vaatamas ning pilti tehakse ka.

2019. aastal tulevad jõulud turule oluliselt uhkemalt ja suurejoonelisemalt, esmakordselt toimub turuhoones jõuluturg. Sellel ajal on iga päev eriline, toimuvad degusteerimised, kauplejad pakuvad lisaväärtust oma nippide ja retseptidega, on sooduspakkumisi. Reedeti on turuhoone avatud 1 tunni võrra kauem ning Siidrimõisa Lihaköök ja Põhja Peipsi Köök teevad pele kl 16 spetsiaalseid pakkumisi hilistele turule tulijatele. Avatud on Liivimaa Maitsete lett. Esivanemate jõulutavasid tutvustab Eesti Põllumajandusmuuseum. Jõuluvana on lubanud ka läbi tulla.

Ma ei ole üldse edev, kuid tahaks jõuluturu ajal olla veel ilusam ja jõulusema väljanägemisega kui tavaliselt.

Head inimesed, kas tulete mulle appi? Ehite mu ära? Isegi Mati oli nõus, ütles, et mulle võib kasvõi lambanahkse kasuka selga panna.

Mul on au välja kuulutada Pronkssea kaunistamise konkurss 2019

Ootan teid mind ehtima – pered, sõbrad, klassid, töökollektiivid. Märksõnaks on jõulud ja eks ma peaks ikka ilus ka olema. Kaunistamise protsessis ei tohi mind mingilgi moel rikkuda ning arvestama peaks ka ilmaga. Kõiki konkursitöid pildistatakse ja need riputatakse Tartu Turu FB lehele. Enim meeldimisi saanud konkursitööde tegijad saavad ka auhinnad:

  • parim tudengite meeskond saab minna Turuhoone sauna,
  • parim suurte inimeste võistkond kosutab end Emajõe Pruulikojas,
  • parim lastekollektiiv saab auhinna Lõuna Pagaritelt.

Loomulikult on kõigil võimalik teha minuga nii palju fotosid kui ise soovib.

Olge nüüd aktiivsed, registreerige oma meeskond aadressil rene.kiis@tartuturg.ee. Rene käest saate vastused ka tekkinud küsimustele tel 5052 090.

Põnevusega kaunistajaid ootama jäädes,

Turusiga Roosi