Tartu Turul ei ole koroonakollet

4. veebruar / Tartu turul diagnoositud koroonapositiivsete arv jääb alla viie inimese ning tegu ei ole haiguskoldega. Täpsemaid andmeid Terviseamet ei avalda. Igapäevaselt kaupleb turul üle 130 müüja, mis näitab, et seni on ennetusmeetmed ennast õigustanud.

„Turuhoone ajalooline kõrge lagi tagab värske õhu ja hea ventilatsiooni. Lisaks oleme tihendanud üldkasutatavate pindade koristusgraafikuid, külastajad saavad kasutada desovahendeid ning müüjad kannavad maske või visiire. Oleme paigaldanud üle 200 viida ja sildi käitumisjuhistega,“ selgitas Rene Kiis, Tartu Turu juhataja.

„Eile levinud uudise valguses küsisin Terviseametist täpsustusi. Isikuandmete kaitse tõttu sain teada vaid nii palju, et turul avastatud nakkuste hulka ei nimeta amet koroonakoldeks, millest järeldub, et diagnoosiga inimeste arv peab olema alla viie. Haigestunutega võttis Terviseamet ühendust ja suunas eneseisolatsiooni. Haigestumise näitajad olevat võrreldavad kaubanduskeskustega. Turul pole aset leidnud midagi erakordset, lihtsalt toodi välja näitena,“ lisas Rene Kiis.

Tartu Turg  soovib nakatunutele paranemist ja rahulikku meelt, haigustunnustega külastajatel palub koju jääda.

Tartu Turg on Lõuna-Eesti hinnatuim ja väärtuslikum partner väiketootjatele, vastutustundlikele kauplejatele ning kvaliteeti ja värskust hindavale ostjatele. Turuhoone on Eesti toidu visiitkaart Tartus. Turuhoone on oluline linnakeskkonna osa ja -kodaniku meelispaik. Turu missioon on toetada väiketootjat-kauplejat ja võimaldada neile igapäevane töö igas olukorras.

Lisainformatsioon:
Rene Kiis
juhataja
Tartu Turg
50 52 090