Miks eelistada Tartu Turgu?

Tartu Turg on müügikeskkond, mis on tuntud ja tunnustatud kogu Lõuna-Eestis. Oleme heaks alternatiiviks eelkõige kaubanduskeskustele, aga miks mitte ka väiksematele kauplustele. Meie eesmärgiks on luua otsekontakt toidu tooraine tootjate ja lõpptarbijate vahel. Omalt poolt tegeleme igapäevaselt turul müüdava kauba kõrge kvaliteedi ja ausa konkurentsi tagamisega. Just selle järgi meid tuntakse ja selle pärast külastajad meid ka usaldavad.

 

Kontrollitud kvaliteet

Eelistame Tartu Turu lettidel näha eelkõige kodumaiste tootjate kaupa, mis on kvaliteetne, värske ja kohalikust toorainest valmistatud. Samas soovime lõpptarbijale pakkuda võimalikult laia kaubavalikut aastaringselt. Arvestades meie kliimavööndi eripärasid, on talveperioodil kodumaise põllumajandustoodangu saadavus piiratud. Oleme seisukohal, et kontrollitud kvaliteet ei tähenda alati ainult eestimaist kaupa — vastutustundlikke põllumehi leidub ka lõunapoolsemates põllumajanduspiirkondades.

Kui aastate eest oli turgudel kohustus kontrollida müüdava kauba kvaliteeti, siis tänased seadused turgudele otseselt sellist kohustust ei pane. Meie soovime, et Tartu Turul müüdaks vaid usaldusväärsetelt tootjatelt pärinevat värsket ja kontrollitud päritoluga kaupa. Oleme kindlad, et suudame koostöös Veterinaar- ja Toiduameti inspektoritega tagada meie turul müüdava kauba kõrge kvaliteedi.

Talutoodangu propageerimiseks on loodud Turu Tempel, kvaliteedimärk eeskujulikele kauplejatele, kes ise toodangut kasvatavad või valmistavad ning turul müüvad. Turu Templi kohta saab rohkem lugeda siit.

Tartu Turul on ka oma häälekandja Turu Teataja. Väljaande eesmärgiks on hoida külastajaid kursis turul toimuvaga: informeerida üritustest, tutvustada kauplejaid ning ei puudu ka suurepärased pakkumised. Turu Teatajad leiate siit.